Zálohovanie, stále je podceňované

Pokazený počítač, zlodeji, vírusy, posledný celosvetový hekerský útok s požadovaním výkupného za obnovenie dát. Je veľa dôvodov kedy stratíte svoje dáta a máte problém. V tom lepšom prípade vás obnova bude stáť niekoľko stovák Eur a stratíte niekoľko dní prístupu k svojim dátam. V tom horšom prípade o ne prídete úplne.

Strata dát

Ktorý softvér si vybrať a veľa iných otázok

Stačí zálohovanie, ktoré ponúka priamo veterinárny softvér? Ponúka vôbec takú možnosť? Treba zakúpiť licenciu zálohovacieho softvéru, alebo stačí niektorý bezplatný softvér, ale ktorý? Kam zálohovať? Na počítač, USB disk, alebo na Dropbox? Kde je to efektívnejšie, ako sa tým zaťaží moje internetové pripojenie? Musím nechávať počítač zapnutý po skončení práce? Čo ak vypnem počítač počas zálohovania? Na dosiahnutie funkčného zálohovania je potrebných veľa otázok a veľa odpovedí.

Zálohovať iba konkrétne dáta, alebo celý počítač?

Pravidelne po skončení práce zálohujete dáta, ale nie celý disk? Čo ak sa pokazí počítač a bude treba nanovo všetko instalovať? Máte odložené licenčné kľúče k jednotlivým softvérom? Viete kde nájsť inštalačné súbory? Dajú sa vôbec ešte stiahnuť v danej verziii, ktorú ste si naposledy zakúpili? Alebo si budete musieť dokúpiť licenciu na najnovšiu verziu, aby ste si mohli stiahnuť inštalačný súbor?

Zálohovať nestačí

Vyzve vás váš veterinárny softvér po ukončení práce na zálohovanie? Kliknete na "Áno" a myslíte si, že zálohovanie je vyriešené. Urobili ste zálohu na rovnaký počítač? Čiže sa k zálohám môže dostať hocikto, respektíve aj vírus? Ak sa pokazí počítač, stratíte aj zálohy? Potom je vám taká záloha na nič.

Skúsili ste niekedy obnovu zo zálohy?

Skoro so 100% istotou nie. Keď nastane problém a treba obnoviť dáta, častokrát novo nainštalovaný softvér má problém s načítaním dát zo staršej verzie programu. Musíte kontaktovať dodávateľa softvéru, aby vám s obnovou pomohol. Čo je samozrejme platená služba a musíte si počkať na odborný servis. Ak dodávateľská firma veterinárneho softvéru nie je zo Slovenska a už sa na tento trh neorientuje, môže byť komunikácia veľmi zdĺhavá.

V cloude zálohujeme za vás

Pravidelné zálohovanie, šifrovanie, duplikovanie na geograficky oddelené miesto, kontrola záloh a ďalšie potrebné úkony vykonávame pravidelne bez toho, aby vás softvér čo i len jedným oknom otravoval, bez toho aby ste museli kliknúť čo i len jedenkrát myšou.


Správne zálohovanie, ktoré má zmysel je zložitá záležitosť, ktorá si vyžaduje aj finančnú investíciu. Zvážte preto prechod do cloudu a nechajte všetky starosti nielen so zálohovaním vašich veterinárnych údajov na nás a vy sa kľudne venujte svojej práci. Bez žiadnej inštalácie môžete pracovať z kadekoľvek a napríklad v prípade potreby aj z tabletu.

Páčil sa Vám článok, alebo používate veclis?
Pridajte sa k nám. Ďakujeme
Podmienky používania | Ochrana súkromia
© 2022 BISI plus, s.r.o. | Ochranné známky patria ich príslušným vlastníkom